Carlsberg Bulgaria heeft een eigen productielijn voor bier in blik opgezet, met technologie van KHS. Waar de gevulde blikjes voorheen werden geïmporteerd, heeft Carlsberg nu in Blagoevgrad een eigen afvullijn die tot 60.000 blikjes per uur kan verwerken.
Carlsberg Bulgaria, ontstaan in 2004 uit de fusie van Shumensko Pivo en Pirinsko Pivo, produceert meer dan twee miljoen hectoliter bier per jaar. Momenteel wordt meer dan de helft van de productie in PET-flessen afgevuld en ongeveer een kwart in herbruikbare glazen flessen.
Ruimtebesparing
De nieuwe KHS-afvullijn biedt volgens de brouwerij aanzienlijke voordelen. ‘Voor blikvulling is minder ruimte nodig dan voor PET en glas, wat voor ons een groot pluspunt is gezien de beperkte beschikbare ruimte. Ook het lage onderhoud van de machines is een belangrijk voordeel, want daardoor behalen we een operationele efficiëntie (OEE) van 76%, verklaart Metodi Stoyanov, geïntegreerde supply chain director bij Carlsberg Bulgaria.
Tekst gaat verder onder de foto.
Stabielere verpakkingen
Voor de pasteurisatie koos Carlsberg Bulgaria voor de Innopro KZE flash-pasteurizer van KHS in plaats van een traditionele tunnelpasteurizer. ‘Onze hoge hygiënestandaarden maken flash-pasteurisatie mogelijk, wat de smaak van het bier behoudt en minder ruimte en energie vergt’, legt Stoyanov uit.
Om condensvorming te voorkomen, worden de blikjes na het vullen opgewarmd in de Innopas WICG compact heater van KHS. Dit voorkomt dat vocht het karton op de pallets aantast en zorgt voor stabielere verpakkingen en hygiënische opslag, aldus de fabrikant van afvul- en verpakkingsmachines.